WHOOP UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES 2024
Sportovní

WHOOP UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES 2024

Nové Město na Moravě
WHOOP UCI MOUNTAIN BIKE WORLD SERIES 2024
kvě
25
25. - 26. května 2024Začátek 25. května 2024 od 6:00
Vysočina Arena
Vysočina Arena, Česká republika
O akci

CZ:
Světový pohár na Vysočině je mountainbikový kult! 10x vyhlášen nejlepším podnikem sezony, a to hlavně díky skvělým fanouškům, kteří kolem trati a na stadionu vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Díky ní je novoměstský závodní víkend tím nejoblíbenějším i mezi závodníky, kteří se vždy těší na jedinečný novoměstský kotel. Letos ve zcela novém formátu se závody elitních kategorií v Short Tracku (XCC) v sobotu a Cross-country (XCO) v neděli!

  • V roce 2024 bude Nové Město posledním, a tedy nejdůležitějším závodem olympijské kvalifikace. Řada závodníků včetně domácího hrdiny Ondřeje Cinka ještě nemá své místo v Paříži jisté. Novoměstský závod se pro ně může stát poslední šancí účastnické místo vybojovat!
  • Na startu by se měla objevit i cyklistická mega-star Peter Sagan, který se po konci své silniční kariéry vrací zpět ke svým kořenům, tedy na horská kola. I jeho snem je účast v Paříži.
  • Nový promotér seriálu, společnost Warner Bros. Discovery přináší do závodů horských kol svěží vítr v podobě novinek v programu akce i na závodním okruhu, či vylepšeného pojetí TV přenosu. Opět se můžete těšit i na novou disciplínu XCM (cross-country maraton).
  • Úplně novou kapitolou bude supermoderní prostředí Vysočina Arény, kde proběhla rozsáhlá rekonstrukce! Vznikla tak nová divácká místa, výrazně se zvýšil návštěvnický komfort, ale přibyla také nová zajímavá zákoutí pro poutavé doprovodné akce.

Spousta dramatického závodění, hvězdy světové cyklistiky, tradičně skvělé zázemí a řada skvělých doprovodných akcí (rozsáhlý test fest se stovkami kol nejrenomovanějších MTB značek, zajímaví hosté, veřejné závody) - to si nesmíte nechat ujít!

EN:
The WHOOP UCI MOUNTAIN BIKE WORLD CUP in Nové Město na Moravě (CZE) is a mountain bike cult! 10 times awarded as the best event of the season, also thanks to the great fans who create a unique atmosphere around the whole race course. Nové Město MTB racing weekend belongs to the most popular even among the riders, who love racing in front of the frenetic crowd. This year in a completely new format with Short Track (XCC) Elite racing on Saturday and Cross-country (XCO) Elite on Sunday!

  • In 2024, Nové Město will be the last and thus the most important race of the Olympic qualification. Several riders, including home hero Ondřej Cink, are not sure of their place in Paris yet. For many, this race may become** the last chance to fight for a place at the 2024 Olympics!**
  • Cycling mega-star Peter Sagan should also appear at the start. After the end of his road career, he is returning to his roots, i.e., to mountain bikes. His dream is also to participate in Paris.
  • The series' new promoter, Warner Bros. Discovery, brings a breath of fresh air to mountain bike racing in the form of news in the event program and on the racing circuit, or an improved TV broadcast concept. You can also look forward to the new discipline XCM (cross-country marathon).
  • A completely new chapter will be the super-modern environment of the Vysočina Arena, where extensive reconstruction took place! New spectator spots were created, visitor comfort was significantly increased, and new interesting corners for engaging accompanying events grew up.

A lot of dramatic MTB racing, world cycling stars, traditionally great facilities and a number of great accompanying events (an extensive test fest with hundreds of bikes from the most renowned MTB brands, interesting guests, racing for the general public) – something you cannot miss!

Důležité informace o akci

1. Výběr vstupenek

Vyberte si vstupenky, které chcete koupit.
Vstupenky v prodeji