11. Hudba pro Pohodičku
Hudba
Koncert

11. Hudba pro Pohodičku

11. Hudba pro Pohodičku
zář
20
pátek, 20. září 2024Začátek 20. září 2024 od 17:00
Sokolovna Náměšť nad Oslavou
Sokolovna Náměšť nad Oslavou, Česká republika
O akci

Hudba pro Pohodičku je tradiční narozeninový koncert kavárny. Kterým chceme poděkovat veřejnosti, že podporují kavárnu v její činnosti.
Kavárna Pohodička je unikátní sociálně terapeutickou dílnou příspěvkové organizace Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou. Tato organizace byla jednou z prvních v ČR, kde se zdárně podařilo dokončit proces transformace ústavní pobytové služby. Po úspěšném přestěhování klientů s mentálním postižením do komunitních domácností jsme hledali další cesty, jak posílit jejich začlenění do společnosti. Šťastná volba padla na zřízení sociálně terapeutické dílny ve formě kavárny – Kavárny Pohodička.

Ta vznikla v roce 2013 díky projektu MPSV ve spolupráci s Krajem Vysočina. V roce 2023 tak slavnostně oslavila 10. rok své úspěšné existence.

Naším cílem kavárny je pomáhat lidem s mentálním postižením zapojit se do běžného života, prostřednictvím přípravy nápojů i jídla a především obsluhy zákazníků a komunikace s nimi. Práce v kavárně jim dává zasloužený pocit, že jsou přirozenou součástí společnosti a umí v ní žít jako kdokoli jiný. Své sociální dovednosti posilují nejen v kamenné kavárně v Náměšti nad Oslavou, ale také při četných výjezdech pojízdné formy kavárny po kraji Vysočina a částečně i Jihomoravském kraji.

Pohodička tým tvoří aktuálně 16 lidí s mentálním postižením. Někteří z nich žijí v pobytové službě chráněné bydlení, někteří docházejí z rodinného zázemí.

Ale jsou i tací, kteří se dokázali posunout z pobytové služby do vlastního bydlení a díky pracovnímu uplatnění v kavárně, si mohou dovolit žít ve svém a po svém.

Od začátku kavárenského působení jsme se rozhodli vsadit na kvalitu. Učili se od těch nejlepších. Chtěli jsme hostům nabídnout nejen dobrý pocit, ale i kvalitní servis, nejlepší výběrovou kávu, výborné zákusky z poctivých surovin a příjemné prostředí. Za 10 let našeho působení se Pohodička dokázala etablovat na české kavárenské scéně a stát se respektovaným a uznávaným podnikem. Svědčí o tom i to, že máme dlouhodobě své místo na seznamu podniků doporučovaných v rámci úspěšného projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka.

Zároveň se snažíme prostřednictvím pořádaných akcí říci široké veřejnosti, že lide s postižením mohou žít plnohodnotný život. V Náměšti nad Oslavou jsme součástí společenského života ve městě, kde přispíváme k zajištění většiny významných akcí. Některé akce i samostatně organizujeme např. Listování, Dětský den, Vánoční dobročinný bazar, Charitativní ples Domova bez zámku a tradiční narozeninový koncert Hudba pro Pohodičku.

Koncert připravujeme společně s Nadačním fondem Dobrodění. Výtěžek ze vstupného poputuje pro Nadační fond Dobrodění, který přímo finančně podporuje klienty Domova bez zámku Náměšť nad Oslavou. Mnohým klientům po zaplacení ubytování, jídla a péče nezbývají finanční prostředky. Zároveň je pro ně důležité, aby mohli jezdit do denních stacionářů, na krátkou dovolenou, pořídit si různé kompenzační pomůcky atd. Změna prostředí je pro ně důležitá.

1. Výběr vstupenek

Vyberte si vstupenky, které chcete koupit.
Vstupenky v prodeji